Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl įsižiebė neramumai Gruzijoje?

06.21 Penktadienis 13:05
Aurimas Perednis

Tūkstančiai gruzinų ketvirtadienio vakarą spontaniškai išėjo į gatves reikalaudami šalies Parlamento pirmininko pasitraukimo. Per susidūrimus su policija ir spec. pajėgomis nukentėjo per 70 žmonių. Pareigūnai šaudė guminėmis kulkomis, leido vandenį ir ašarines dujas.

Protestas kilo kai vienas Rusijos įstatymų leidėjas, Sergejus Gavrilovas, atvykęs į tarpparlamentinį ortodoksų kongresą, kreipėsi į Sakartvelo parlamentą iš pirmininko tribūnos. Opozicija kaltina jį dalyvavus kare Abchazijoje. Tai paskatino opozicijos protestą.

Laidoje dalyvauja Seimo Tarparlamentinių ryšių su Gruzija pirmininkas Žygimantas Pavilionis, Rytų Europos studijų centro politikos analitikė Dovilė Šukytė, Lietuvos ambasadorius Gruzijoje Giedrius Puodžiūnas, VU TSPMI politologas Vytis Jurkonis.

xx250

Komentarai


Naujausi epizodai