Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl griežtinama atsakomybė už plastiko maišelius?

01.24 Penktadienis 13:05
Aurimas Perednis

Seimas po svarstymo pritarė siūlymui griežtinti atsakomybę už nemokamą lengvųjų plastikinių pirkinių maišelių dalijimą prekių ar produktų pardavimo vietose. Šis pažeidimas pakuočių pardavėjams ir platintojams fiziniams asmenims užtrauktų įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 60 eurų, o pakuočių pardavėjų ir platintojų juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – baudą nuo 100 iki 200 eurų.

Juridiniams asmenims už lengvųjų plastikinių pirkinių maišelių, išskyrus labai lengvus plastikinius pirkinių maišelius, neatlygintiną dalijimą prekių ar produktų pardavimo vietose grėstų bauda nuo 1 iki 3 tūkst. eurų. Pakartotinis pažeidimas jiems užtrauktų baudą nuo 3 iki 5 tūkst. eurų.

Laidoje dalyvauja aplinkos viceministrė Justina Grigaravičienė, Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos garbės pirmininkas Eduardas Šablinskas, VšĮ „Žiedinė ekonomika“ vadovas Domantas Tracevičius, „Vilniaus vandenys“ komunikacijos vadovas Mindaugas Linkaitis, už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas Europos Sąjungos komisaras Virginijus Sinkevičius, gamtos tyrimo centro doktorantė Rasa Tumaševičiūtė.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai