Švietimo, mokslo ir sporto ministerija greitai sulauks naujos vadovės. Būsimai ministrei laiko yra nedaug, išspręsti problemoms – tik pusmetis. O jų daug: ekspertai kritikuoja neapgalvotas dešimtis reformų, dėl atnaujintos ugdymo programos dalis vaikų antrus metus dirbs be vadovėlių, mokyklų pertvarka pasipiktinę tėvai prognozuoja regionų mirtį, Nacionalinė švietimo agentūra neranda pretendentų į vadovus, skundžiamasi brandos egzaminais, kur dar mokytojų atlyginimų klausimas ir neišsipildęs pažadas, skelbiantis, kad mokytojo profesija iki 2025-ųjų taps prestižine. Prezidentas metiniame pranešime pabrėžė, kad „užvis blogiausia, kad valdančiajai daugumai pasirodė tinkama švietimo laivą vidury audros palikti be vairininko". Vairininkė dabar jau rasta, bet kiek realu sėkmingai išvairuoti braškančią švietimo mašiną? Kodėl susiformavo tokia situacija? Ką daryti, kad švietimo sistema klestėtų? Kaip išspręsti švietimo problemų rebusą?
Diskutuojame su kandidate į ministres Radvile Morkūnaite-Mikulėniene, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininku Andriumi Navicku, Seimo Švietimo komiteto nariais Vilija Targamadze ir Edmundu Pupiniu.
Antra dalis. „WikiLeaks" įkūrėjas Julianas Assange'as, pasaulio žiniasklaidai nutekinęs daugybę slepiamų politinių įvykių, po daugybės metų grįžo į laisvę. Ką apie demokratiją parodė Assange'o istorija? Kodėl vieniems jis liks herojumi, o kitiems – išdaviku? Vieniems – Vakarų demokratijos gynėju, o kitiems – grėsme Vakarams? Kalbame su Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininku Dainiumi Radzevičiumi.
BNS nuotr.
Komentarai
Bendravimo taisyklės