Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaliningrado tranzitas: švelninamos sankcijos Rusijai ar neišvengiamas kompromisas?

07.14 Ketvirtadienis 13:05
Aistė Čiučiurkaitė

Europos Komisija paskelbė gaires, kuriose sakoma, kad Europos Sąjungos sankcijos neturėtų būti taikomos per Lietuvą geležinkeliu gabenamoms prekėms tarp Kaliningrado ir likusios Rusijos.

„Šiomis gairėmis patvirtinama, kad Rusijos įmonių vykdomas sankcionuojamų prekių tranzitas keliais pagal ES ribojamąsias priemones nėra leidžiamas. Tokio draudimo nėra geležinkelių transporte, nepažeidžiant ES valstybių narių pareigos atlikti veiksmingą kontrolę", – trečiadienį rašoma išplatintame Komisijos pranešime spaudai.

Lietuva sankcionuoto plieno tranzitą sustabdė birželį, įsigaliojus kovą priimtam ketvirtam ES sankcijų paketui Rusijai. Liepą sankcijų taikymas išplėstas cementui ir alkoholiui.

Sankcijos Rusijai buvo įvestos dėl agresijos prieš Ukrainą.

Pašnekovai: Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologas Valentinas Beržiūnas, muitinės tarpininko paslaugas teikiančios įmonės „Bunasta" vadovas Jurgis Adomavičius, Europos Parlamento narė Rasa Juknevičienė.

Antroje laidos dalyje kalbėsime apie draudimus fejerverkams. Vilniaus savivaldybė buvo pasiryžusi riboti fejerverkų naudojimą mieste. Tačiau pirotechnikos profesionalai nesutinka su tokiais siekiais ir turi savo argumentų. Ar reikia riboti fejerverkų naudojimą mieste? Kokiu mastu?

Pašnekovai: Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Donalda Meiželytė, įmonės „Blikas" vadovas Ovidijus Barkauskas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai