Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip vokiečiai ruošiasi ginti Lietuvą?

2023-12-18, Pirmadienis 13:05
Aurimas Perednis

Lietuvos ir Vokietijos gynybos ministrai šiandien Vilniuje pasirašo planą dėl Bundesvero sunkiosios brigados dislokavimo Lietuvoje. Brigadą sudaro apie 4-5 tūkstančiai karių, kurie siekiama, jog būtų čia nuolat. Planuojama, kad Vokietijos kariai į Lietuvą atvyks palaipsniui – jau nuo 2024 metų. Dislokavimas turėtų būti baigtas 2027 metais. Brigados branduolį turėtų sudaryti penki batalionai, įskaitant tankų ir artilerijos batalionus.

Antroji laidos dalis. Seime šiandien po pietų per nenumatytą posėdį bus tęsiama parlamentaro Petro Gražulio apkalta, Konstituciniam Teismui pripažinus jį sulaužius priesaiką, balsavus už kitą Seimo narį – bus balsuojama dėl šio Seimo narių Mišrios grupės atstovo mandato panaikinimo. Ar P. Gražulis turės palikti Seimą?

Laidoje dalyvauja: atsargos pulkininkas Gintaras Ažubalis, Gynybos paramos fondo vadovas Vaidotas Malinionis, Seimo narys Dainius Gaižauskas, Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis, Vilniaus politikos analizės instituto analitikas, politologas Matas Baltrukevičius, Seimo nariai Agnė Širinskienė ir Andrius Vyšniauskas.

BNS nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai