Paskambinkite į studiją

Kraunasi...

Kaip sutvarkyti mokesčius, kad juos norėtųsi mokėti?

03.12 Pirmadienis 13:05
Aurimas Perednis

VMI ir „Spinter tyrimai“ atliktas tyrimas rodo, kad šešėlinė ekonomika 2017 m. Lietuvoje sudarė apie 25 proc., o per pastaruosius metus jos dalis susitraukė maždaug 2 proc. punktais.

52 proc. apklaustų gyventojų nurodė, kad sutiktų už prekę mokėti mažiau ir negauti kasos kvito, likusi dalis atsakė priešingai.

74 proc. verslininkų ir 63 proc. gyventojų mano, kad mūsų mokesčių politika nėra teisinga. Visos apklaustųjų grupės mokesčių mažinimą įvardijo kaip pirmą priemonę, kuri skatintų juos mokėti sąžiningiau.

Kodėl žmonės pateisina mokesčių nemokėjimą? Kiek paprasta yra mūsų mokesčių sistema? Kokie turėtų būti mokesčiai, kad juos norėtume mokėti? Kokios kokybės viešąsias paslaugas už tai turėtume gauti ir kokia atskaitingumo ir pasitikėjimo kultūra turėtų dominuoti?

Laidoje dalyvauja Spinter tyrimai vadovas Ignas Zokas, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vadovas Stasys Jakeliūnas, profesinių paslaugų bendrovės „Ernst & Young“ partneris Kęstutis Lisauskas, knygos „Lietuvio kodas“ autorius Gediminas Kulikauskas, „Luminor“ banko vyr ekonomistė Jekaterina Rojaka, VU profesorius Boguslavas Gruževskis.

xx20

Komentarai