Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip įveikti švietimo krizę?

2024-05-09, Ketvirtadienis 13:05
Aurimas Perednis

Kasmetinis žurnalo „Reitingai" tyrimas atskleidžia augančius skirtumus tarp Lietuvos mokyklų, siekiančius nuo 5 iki 20 kartų. Milžiniškus kontrastus rodo ir valstybinių egzaminų laikymo, įstojimo į aukštąsias mokyklas rodikliai. Dar nenutilus aistroms dėl vienuoliktokų tarpinių patikrinimų, ruošiamasi nuo rugsėjo 1-osios startuosiančiai įtraukiojo ugdymo reformai. Anot žurnalo redaktoriaus Gintaro Sarafino, mūsų švietimas išgyvena krizę, o reformos daromos be pasirengimo.

Diskutuoja: švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ignas Gaižiūnas, žurnalo „Reitingai" vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Artūras Žukauskas, Telšių rajono Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos tarybos pirmininkė Jurgita Žabaliūnaitė.

Antroje laidos dalyje dalyvauja rašytojas, eseistas, JAV Jeilio universiteto profesorius Tomas Venclova. Su poetu kalbamės apie karą Ukrainoje, Donaldą Trumpą, Lietuvos saugumą, mėgstamas knygas ir laisvalaikį, pilietybės referendumą bei paminklą Antanui Smetonai. Ar Tomas Venclova statytų paminklą Antanui Smetonai?

BNS nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai