Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ką parodė rinkimų į Europos Parlamentą rezultatai?

2024-06-10, Pirmadienis 13:05
Aurimas Perednis

Vakar 27 ES šalyse įvyko rinkimai į Europos Parlamentą, kuriuose išrinkta 720 narių. Rinkimų aktyvumas Lietuvoje siekė per 28 procentus, tuo tarpu bendras ES rinkimų aktyvumas – 51 proc. Daugiausia mandatų Lietuvoje iškovojo konservatoriai – 3, socialdemokratai – 2, po vieną -  Liberalų sąjūdis, Laisvės partija, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, Tautos ir teisingumo sąjunga ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija ir Krikščioniškų šeimų sąjunga.

Diskutuoja: Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) dėstytojas Ramūnas Vilpišauskas, VU TSPMI dėstytojas Mažvydas Jastramskis, Europos Parlamento narys Andrius Kubilius, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Šarūnas Liekis, išrinktas Europos Parlamento narys Petras Gražulis.

Antroji laidos dalis. Po pralaimėjimo kraštutiniams dešiniesiems per Europos Parlamento rinkimus, Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas paleido šalies parlamentą ir paskelbė pirmalaikius rinkimus birželio 30 dieną. Ar Europa suka į kraštutinę dešinę? Laidoje – VU TSPMI dėstytojas, politologas Gintas Karalius ir Emilija Pundziūtė Galois, politologė iš Prancūzijos.

BNS nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai