Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ką daryti su gynybos finansavimu?

2023-12-01, Penktadienis 13:05
Aurimas Perednis

Iš gausybės rago pilasi pasiūlymai, ką daryti su gynyba. Vardan Lietuvos partijos vadovas Saulius Skvernelis siūlo atsiklaust žmonių referendume dėl visuotinės gynybos ir investicijų į gynybą didinimo. Verslo atstovai siūlo įvesti specialų gynybos mokestį. Girdisi pasiūlymu vienu procentu didinti PVM ir surinktus pinigus skirti gynyba. Opoziciniai socialdemokratai šią savaitę Finansų ministerijai pateikė siūlymą išleisti gynybos obligacijas kaip alternatyvą skolinimuisi krašto apsaugos reikmėms iš užsienio rinkų. TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis siūlo svarstyti gynybos biudžetą padidinti iki 4 proc. BVP. 

Diskutuoja: Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, Seimo narys Gintautas Paluckas, ekonomistas, premjerės patarėjas prof. Raimondas Kuodis, Gynybos paramos fondo vadovas Vaidotas Malinionis.

Antroji laidos dalis. Skelbiama, kad už vairavimą be teisės vairuoti, chuliganišką ar pavojingą vairavimą ir greičio viršijimą virš 50 km/val.: 2023 m. iki lapkričio 1 d. skirta 2 562 617€ baudų, iš jų sumokėta 409 236€ (16%). Svarstoma šiai kategorijai žmonių įvesti socialinių bausmių paketą – ribojimą gauti/pasikeisti vairuotojo pažymėjimą ar pasą, panaikinti automobilio techninę apžiūrą ir pan. Ką daryti su „kelių recidyvistais"? Laidoje dalyvauja advokatas Petras Ragauskas, Viešosios policijos biuro viršininkas Vytautas Grašys. 

BNS nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai