Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Būti ar nebūti šiai Vyriausybei?

2023-06-08, Ketvirtadienis 13:05
Jonė Sąlygaitė

Pirmalaikių rinkimų idėja Seime neperkopė pirmojo laiptelio. Pagal pateiktą premjerės ir konservatorių planą, po NATO viršūnių susitikimo, Vyriausybė turėtų atsistatydinti, tačiau panašu, kad tokią mintį valdantieji linkę pergalvoti. Ingrida Šimonytė tikina, kad pasisakymais apie Vyriausybės atsistatydinimą sau „leido šiek tiek per daug". Sumaištis stebima ir konservatorių partijoje. Pakruojo konservatoriai siūlo partijos pirmininkui Gabrieliui Landsbergiui pasitikrinti pasitikėjimą. Panašios kalbos pasigirsta ir iš partijos senbuvių. Dalis apžvalgininkų mano, kad ne Vyriausybės atsistatydinimas, o konservatorių vadovo pakeitimas būtų geriausia išeitis iš susikūrusios dramos. Ką daryti valdantiesiems? Ar vis dar verta atsistatydinti? Ar pakeisti porą ministrų, dalyvavusių „čekučių" skandale? Gal užtektų pakeisti pirmininką? O gal nieko keisti nereikia – atsiprašyti visuomenės už „pasikarščiavimą" ir tęsti darbus? Diskutuojame su Laisvės partijos nariu Tomu Vytautu Raskevičiumi, buvusiu premjeru, Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos" seniūnu Algirdu Butkevičiumi, socialdemokrate Rasa Budbergyte, Klaipėdos universiteto politologe Gabriele Burbulyte-Tsiskarishvili ir viešųjų ryšių specialistu Linu Kontrimu.

Antroji laidos dalis. Konstitucinis Teismas paskelbė, kad neteisėtai sieną kirtusių migrantų sulaikymas ir priverstinis apgyvendinimas užsieniečių registravimo centruose prieštarauja Konstitucijai. Teismas gavo irakiečio skundą, kuris prašė įvertinti įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties nuostatas. Netruko prasidėti ir kalbos, kad už Konstitucijos pažeidimą kažkas turėtų prisiimti atsakomybę, tačiau vidaus reikalų ministrė teigia, kad principingi įstatymai neleido Lietuvai tapti pereinamuoju kiemu. Agnė Bilotaitė sako, kad jei būtų panaši situacija, pasielgtų taip pat. Kodėl patvirtinami įstatymai, prieštaraujantys Konstitucijai? Ar sulauksime daugiau panašių nuosprendžių? Ir ar kas nors prisiims atsakomybę?

Kalbame su buvusiu Konstitucinio Teismo pirmininku Dainiumi Žalimu ir konservatoriumi Žygimantu Pavilioniu.

Eltos nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai

teltonikos-vadovas-lietuvoje-mazai-aukstos-pridetines-vertes-imoniu-nes-nera-specialistu-89269-1718604786 Citata
2024 m. birželio 17 d.