Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar R. Karbauskio verslas apeina ES sankcijas V. Putino bičiuliui?

11.08 Ketvirtadienis 13:05
Aurimas Perednis

LRT šiandien paskelbė, kad valdančiosios LVŽS pirmininkui Ramūnui Karbauskiui „Agrokoncernas“ perka trąšas iš Rusijos bendrovės „Minudobreniya“, kurios daugiau nei 80 proc. akcijų priklauso Rusijos oligarchui Arkadijui Rotenbergui.

A. Rotenbergas, apibūdinamas kaip „senas prezidento Vladimiro Putino pažįstamas“ ir jo buvęs dziudo treniruočių partneris. Europos Sąjunga yra įvedusi jam ir kitiems Rusijos ir Ukrainos piliečiams sankcijas dėl jų vaidmens Ukrainos konflikte. A. Rotenbergui priklauso bendrovė, pastačiusi tiltą tarp Krymo ir Rusijos, 2014 m. jis vadovavo viešųjų ryšių kampanijai, siekiant pagrįsti Maskvos teises į šį Ukrainos pusiasalį.

R. Karbauskis tvirtina, kad iš minėtos įmonės trąšas perka kone visos Europos ir Lietuvos įmonės.

LRT tyrime cituojamas politikos apžvalgininkas Marius Laurinavičius: „Čia nėra klausimas, ar Lietuva, ar kažkokios Lietuvos bendrovės iš principo gali pirkti trąšas iš Rusijos. Aš keliu klausimą, ar žmonės, esantys Lietuvos politikoje ir netgi priimantys vienus svarbiausių sprendimų, gali turėti verslą, kuris yra susijęs su asmenimis, kurių verslas tiesiogiai siejamas su korupcija ir su asmenimis, kurie vienaip ar kitaip daro įtaką tų šalių politikai“.

Laidoje dalyvauja Vilniaus politikos analizės instituto vyriausias analitikas Marius Laurinavičius, premjero S.Skvernelio patarėjas kovos su korupcija, ryšių su Seimu ir strateginės komunikacijos klausimais Skirmantas Malinauskas, „Transparency International“ Lietuvos biuro vadovas Sergejus Muravjovas.

xx23

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai