Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar psichologinė moksleivių sveikata sulaukia pakankamai dėmesio?

2024-04-02, Antradienis 13:05
Lukas Oželis

Viešojoje erdvėje pasklido žinia apie moksleivio savižudybę. Apie tai socialiniame tinkle pranešė jo motina. Pasak jos, sūnų sugniuždė Lietuvos švietimo sistema. Apie prastą emocinę atmosferą mokykloje LRT radijo laidoje prakalbo ir kita moksleivė Akvilė Korsakaitė. Tačiau grįžusį į savo mokyklą iš bendruomenės sulaukė ne palaikymo, bet kaip tik spaudimo. Tad, ar psichologinė moksleivių sveikata sulaukia pakankamai dėmesio? Kas lemia prastą emocinę aplinką mokyklose? Kaip prie pokyčių gali prisidėti mokyklos bendruomenės nariai?

Apie tai kalbėsimės su Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentu Dainiumi Žvirdausku, Seimo nariu Linu Slušniu, lietuvių kalbos mokytoju Aliumi Avčinsku bei švietimo, mokslo ir sporto ministro patarėju Ignu Gaižiūnų.

Antra tema. Seimas nutarė atsisakyti 1 ir 2 centų monetų atsiskaitant grynaisiais pinigais. Numatoma, kad galutinė apskaičiuota suma, kuri baigiasi 1 arba 2 euro centais, bus apvalinama į mažesnę pusę iki 0, o suma, kuri baigiasi 3 arba 4 euro centais, apvalinama į didesnę pusę, iki 5 centų. Apvalinimo taikymo pradžia suderinta su išmaniųjų kasos aparatų diegimo terminais ir atitinkamai nustatyta 2025 m. gegužės 1 d. Kodėl nuspręsta atsisakyti 1 ir 2 centų monetų? Kokius pokyčius tai atneš? Ar galima tokių sprendimų tikėtis ir kitose ES šalyse?

Apie tai laidoje diskutuos Lietuvos banko Grynųjų pinigų departamento vyriausioji specialistė Edita Lisinskaitė bei Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto docentas Algirdas Bartkus.

 

Emocinė parama telefonu teikiama šiais kontaktais:

Emocinės paramos tarnyba

Telefono numeris

Darbo laikas

Jaunimo linija 
Budi savanoriai konsultantai

8 800 28888

I-VII 
visą parą

Vaikų linija
Budi savanoriai konsultantai, profesionalai

116 111

I-VII 
11:00 - 21:00

Linija Doverija (parama teikiama rusų kalba)
Budi savanoriai konsultantai. Pagalba skirta paaugliams ir jaunimui.

8 800 77277

II-VI 
16.00 - 20.00

Pagalbos moterims linija
Budi profesionalai, savanoriai konsultantai

8 800 66366

I-VII 
visą parą

Vilties linija 
Budi profesionalai, savanoriai konsultantai

116 123

I-VII 
visą parą

Skambučiai visais šiais numeriais yra nemokami.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai