Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar Lietuva spės pasinaudoti RRF fondo lėšomis?

2024-07-11, Ketvirtadienis 13:05
Lukas Oželis

Lietuva iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės yra gavusi beveik 1,36 mlrd. eurų, t. y., apie trečdalį visos sumos. Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega teigia, kad Lietuvai reikės atsiskaityti dar dėl 180 rodiklių, idant gautų likusias lėšas. Tam laiko Lietuva turi iki 2026 metų. Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad fondo lėšų išmokos Lietuvai prašymas yra sustabdytas tol, kol parlamentas nepriims su mokesčių reformos paketu susijusių sprendimų. Jei politikams sprendimo atrasti nepavyks, Europos Komisija gali taikyti sankcijas. Tad, ar spės Lietuva pasinaudoti fondo lėšomis? Kokių priekaištų Europos Komisija turi Lietuvai dėl mokesčių reformos? Ar mokesčių reformos galima tikėtis tik po Seimo rinkimų?

Apie tai kalbėsimės su Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu Mariumi Vaščega, finansų ministre Gintare Skaiste, Seimo nare Rasa Budbergyte ir Vilniaus universiteto Socialinės politikos katedros docente Jekaterina Navicke.

Antra tema. Dienų, kai Lietuvoje temperatūra pakyla virš 30 laipsnių, vis daugėja. Tiesa, karščiau darosi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Ekspertai sutaria, jog viena iš augančios temperatūros priežasčių yra klimato kaita. Mokslininkai įspėja, kad nesiėmus reikiamų sprendimų, proceso nebus įmanoma sustabdyti. Ar 30 laipsnių karštis taps norma? Kaip galima prisitaikyti prie dažnėjančių karščių? Kokius globalius procesus lemia klimato kaita ir kaip jie daro įtaką Lietuvai?

Apie tai pasikalbėsime su Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros lektoriumi Laurynu Klimavičiumi.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai