Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar kyšininkų sodinimas sumažins korupciją?

2024-03-01, Penktadienis 13:05
Aurimas Perednis

Šią savaitę buvusiam Kauno savivaldybės administracijos vadovui Viliui Šiliauskui, nuteistam už kyšininkavimą, Lietuvos apeliacinis teismas pakeitė bausmę ir skyrė realią trejų metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimą. Šiuo sprendimu teisėjų kolegija pakeitė žemesnės instancijos teismo verdiktą, kuriuo jam buvo skirta 70 tūkst. eurų bauda, bet nebuvo numatytas laisvės atėmimas. Kaip vertinti pasikeitusį teismo sprendimą? Kas tam padarė įtaką? Kokias tai turės pasekmes?

Antroji laidos tema. Šiandien Lenkijos ūkininkai žada pradėti savaitę truksiančią sienos su Lietuva blokadą ir vilkikų tikrinimą. Ūkininkai įtaria, kad dalis išvežtų ukrainietiškų grūdų grįžta per Lietuvos sieną atgal į Lenkiją ir taip mažina jų pajamas, o valstybės institucijos į tai užmerkusios akis. Ar tokios radikalios protesto akcijos – pateisinamos? Kodėl nebaudžiama lenkų ūkininkų savivalė?

Diskutuoja: portalo „15min.lt" vyriausiasis redaktorius Vaidotas Beniušis, Lietuvos Aukščiausiojo teismo teisėjas Algimantas Valantinas, advokatas Gintautas Bartkus, antikorupcinės organizacijos „Transparency International“ asocijuotas teisininkas dr. Skirmantas Bikelis, vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas, Vytauto Didžiojo universiteto politologas Andžejus Pukšto, Lietuvos mažų ir vidutinių vežėjų konfederacijos prezidentas Erlandas Mikėnas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai