Paskambinkite į studiją

Kraunasi...

Ar ir kiek reikėtų didinti MMA?

09.14 Ketvirtadienis 13:05
Aurimas Perednis

Šiuo metu nesutariama kiek galima ir reikėtų didinti minimalią mėnesinę algą. Finansų ministerija siūlo MMA didinti iki 400 eurų. Yra siūlymų ją didinti iki 420 eurų ir net 500 eurų.

Kritikai teigia, kad tai gali neigiamai atsiliepti kai kuriems verslams, ypač regionuose. „Dėl minimalios algos augimo užsidarė dešimtys įmonių, žmonės neteko darbo ir emigravo“, teigia Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis.

Nuo 2018 m. profsąjungos siūlo padidinti iki 420 eurų, o 2019 m. pasiekiant apie 460 eurų, o 2020 iki 500 eurų. Jų neįtikina, kad verslininkai nepajėgs pakelti MMA 20 eurų ir bankrutuos.

Taip pat pasipylė siūlymų diferencijuoti MMA arba leisti jos dydį nusistatyti pačioms vietos savivaldybėms. Ekonomistas R.Kuodis siūlo MMA dydį diferencijuoti pagal amžių, kiti pagal regionus ar verslo sektorius.

Laidoje dalyvauja ekonomistai Rūta Vainienė ir Raimondas Kuodis, „Sodros“ vadovas Mindaugas Sinkevičius, maistininkų profsąjungos vadovė Gražina Gruzdienė ir darbdavių konfederacijos vadovas Danas Arlauskas.

Komentarai