Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar įmanoma „nupirkti“ naujų mokytojų?

07.22 Penktadienis 13:05
Tomas Loiba

Vilniaus taryba svarstė, bet išsiskyrus nuomonėms nesutarė dėl priedų naujiems mokytojams. Buvo siūloma kas mėnesį skirti 300 eurų materialinę paramą tiems mokytojams, kurie pedagoginio darbo iki šiol nedirbo arba iš kitų Lietuvos vietų atėjo dirbti į Vilniaus mokyklas. Kai kurie Vilniaus politikai tai pavadino papirkinėjimu ir demoralizavimu. 

Mokytojų trūkumas yra problema, kuri ne mažiau svarbi nei prasti valstybinio matematikos brandos egzamino rezultatai. Nes balai negerės, jeigu nebus kam mokyti. Šimtų pedagogų tebetrūksta miestų ir rajonų mokyklose. Problema sudėtinga ir dažnas sakys, kad ją išspręstų didesni atlyginimai ar skatinamosios stipendijos. Ar tikrai pinigai užkamšytų skyles mokytojų kabinetuose? 

Laidoje dalyvauja istorijos mokytojas, licėjaus „Sokratus“ direktorius Mindaugas Nefas, švietimo viceministras Ramūnas Skaudžius, Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos kanclerė Lina Kaminskienė, Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

Antra tema. Lietuva oficialiai jungiasi į bylą prieš Rusiją tarptautiniame teisingumo teisme Hagoje. Kartu – dar 43 šalys. Jų tikslas – užtikrinti Rusijos atsakomybę dėl tarptautinių nusikaltimų. Kas tai: simbolinis šalių susivienijimas po teisiniais lozungais ar reali galimybė atsakomybėn patraukti karo nusikaltėlius?

Pokalbis su teisingumo ministre Ewelina Dobrowolska.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai