Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar Gamtos atkūrimo reglamentas nesukels ūkininkų protestų?

2024-06-17, Pirmadienis 13:05
Aurimas Perednis

Šiandien Liuksemburge, Europos Sąjungos Aplinkos tarybos posėdyje, bus apsisprendžiama dėl Gamtos atkūrimo reglamento, įgyvendinančio Europos Žaliąjį kursą ir keliančio diskusijas ES. Lietuva, anot aplinkos ministro, šį dokumentą palaikys. „Valstybės per dvejus metus turėtų pasirengti nacionalinius gamtos atkūrimo planus ir juose numatyti, kaip bus atkurtos pelkės, upių vientisumas, miškui būdingų paukščių apsaugą, kaip bus stabdoma erozija", – kalbėjo jis. Ūkininkai nerimauja, kad šis reglamentas apsunkins ūkininkavimą ar gali kėsintis į jų privačią nuosavybę.

Antroji dalis. Rusijai jau daugiau kaip dvejus metus tęsiant karą Ukrainoje, savaitgalį daugiau kaip 90 valstybių vadovų dalyvavo taikos aukščiausiojo lygio susitikime Šveicarijos Biurgenštoko kurorte. Ar priartino karo pabaigą Ukrainos taikos konferencija?

Laidoje diskutuoja: ornitologas, fotografas, knygų autorius Marius Čepulis, Kauno rajono ūkininkų sąjungos vadovas Mindaugas Maciulevičius, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis, aplinkos ministras Simonas Gentvilas, prezidento vyriausioji patarėja užsienio politikai Asta Skaisgirytė, buvęs Lietuvos ambasadorius Šveicarijoje ir Ukrainoje Vytautas Plečkaitis.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai