Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Vaikai ir internetas: kiek dar galima delsti?

2022-12-06, Antradienis 09:10
Raigardas Musnickas

Tyrimai rodo, jog Covid-19 pandemijos metu, kai mokymo procesas nusikėlė į nuotolį, ir vaikai turėjo keletą valandų praleisti prie ekranų, kompulsyvus interneto naudojimas (rodantis priklausomybės nuo interneto riziką) labai reikšmingai išaugo. Pabrėžtina, jog problema yra ne pats interneto naudojimas, o jo apimtis, skaitmeninės higienos nesilaikymas. Tam tikrais atvejais iššūkių kelia ir jo turinys: internete vaikams atsiveria specifinių elgesio priklausomybių – azartinių lošimų ar pornografijos – rizika. Kaip atpažinti, jog informacinių technologijų naudojimas vaiko gyvenime jau tampa problema ir kaip tokiai rizikai užkirsti kelią? Kaip gali prie to prisidėti mokykla?

Laidoje dalyvauja socialinė pedagogė, edukatorė, Vaikų skaitmeninio saugumo ugdymo iniciatyvos autorė Giedrė Kisielė ir Rengimo šeimai asociacijos pirmininkas Ramūnas Aušrotas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai