Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Nelegalai darbo rinkoje: kiek dar vergovės mūsų šalyje?

2024-02-08, Ketvirtadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Per 2023 m. Lietuvoje nustatyta 615 nelegaliai įdarbintų asmenų iš užsienio, 2022 m. šis skaičius siekė 489. Tai reiškia, kad užfiksuotų pažeidimų skaičius išaugo beveik 26 proc. Anot Valstybinės darbo inspekcijos, kasmet fiksuojama vis daugiau nelegalaus užsieniečių darbo atvejų. Atvykusieji iš užsienio neretu atveju nemoka lietuvių kalbos ir nėra iki galo susipažinę su šalies įstatymais, apibrėžiančiais jų teises, todėl atsiranda darbdavių, kurie tai pasitelkia savo naudai. Kasdien iš naujo siūloma pasirašyti darbo sutartį, reikalavimas eiti neapmokamų atostogų, mažesnis atlyginimas nei kitiems darbuotojams – su tokiomis situacijomis susiduria Lietuvoje nelegaliai įdarbinti užsieniečiai.

Diskutuoja: socialinės apsaugos ir darbo viceministras Vytautas Šilinskas ir statybininkų asociacijos vadovas Dalius Gedvilas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai