Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kur gaut pinigų reformoms?

2024-01-30, Antradienis 09:10
Raigardas Musnickas

Kažkada viena seniai bankrutavusi finansinė institucija savo reklamoje šaukė: „Reikia pinigų. Reikia pinigų? Pinigų yra“. Dabar atėjo kiti laikai. Valdžios kalba apie reformas: ketinimai gražūs, reikia pinigų, bet pinigų nėra. Sveikatos apsaugos ministras kalba apie tai, kad mes už mediciną sumokame gerokai mažiau, negu ji kainuoja. Ir tai yra tiesa. Sveikatos apsaugos biudžetas sudaro apie 7 proc. BVP, kas yra per pusę mažiau nei ES vidurkis. Todėl ir kalbama apie tai, kad reikia ne tik didinti PSD mokesčius, bet gal ir visą mediciną padaryti mokamą. Ne geriau ir su pensijomis. Būsimiems pensininkams EBPO žada tik trečdalio algos pensijas. Gal skaičiavimai ir nėra tikslūs, bet vėlgi, mūsų pensijų fondas sudaro tik pusę ES vidurkio: 7 proc. nuo BVP vietoj 13 proc. O užvis blogiausia su gynybos mokesčiu: vien tankams reikia 2 mlrd., o kur dar divizijos kūrimas – 16 mlrd. Kur viskam gauti pinigų?

Diskutuoja premjerės patarėjas, ekonomistas Raimondas Kuodis ir ekonomistas, Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto docentas Algirdas Bartkus

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai