Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ko reikia, kad Rusijoje įvyktų perversmas?

2024-02-07, Trečiadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Jau dvejus metus visas pasaulis laukia Ukrainos pergalės. Laukiama, kol ateis ta diena, kai agresorius bus išstumtas iš okupuotų teritorijų, kai Europoje vėl bus taika. Tiek pat laiko kalbama apie tai, kad pralaimėtas karas paskatintų pasikeitimus pačioje Rusijoje. Vasario mėnuo rusams pavojingas: 1917 m. Sankt Peterburge dėl duonos trūkumo, nesėkmių fronte, nepasitenkinimo caro valdymu, prasidėjo masiniai darbininkų streikai. Jų malšinti pasiųsti kariai nepakluso įsakymui, suėmė savo karininkus ir prisijungė prie demonstrantų. Po kurio laiko buvo nuverstas ir caras. Aišku, sovietų valdžia, kuri po revoliucijos valdė šalį – ne pats geriausias pavyzdys. Bet tai rodo, kad perversmas Rusijoje – galimas.

Diskutuoja: istorijos mokytojas Robertas Ramanauskas ir Seimo narys iš Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Tomas Tomilinas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai