Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kiek diskriminacijos Lietuvoje?

2024-03-01, Penktadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Kovo 1-ąją minima nulinės diskriminacijos diena. Šią dieną viso pasaulio žmonės raginami pasipriešinti visų tipų diskriminacijai: dėl skirtingos lyties, rasės, tautybės, kalbos, seksualinės orientacijos ir kt. Diskriminacija darbe, mokykloje, sveikatos priežiūros įstaigose ir kitose srityse riboja žmonių galimybes visapusiškai ir prasmingai dalyvauti visuomenės gyvenime, rūpintis savimi ir savo šeima. 

Daugiausia pažeminimo ir nevienodų teisių įvairiose srityse iki šiol sulaukia moterys, taip pat homoseksualūs asmenys. Beveik 80-yje pasaulio šalių vis dar galioja įstatymai, draudžiantys tos pačios lyties seksualinius santykius. 38 šalys taiko tam tikrus ŽIV užsikrėtusių asmenų atvykimo ir nuolatinio gyvenimo apribojimus.

Lietuvoje vis dar su panieka žiūrima į kitataučius, seksualinių mažumų, kitos rasės žmones, šaipomasi iš kitaip galvojančių, vis dar moterys už tą patį darbą gauna mažesnį atlygį.

Diskutuoja: psichologas Andrius Kaluginas ir Nacionalinio susivienijimo atstovas Vilniaus miesto taryboje Vytautas Sinica, Seimo narys, liberalas Arminas Lydeka.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai