Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kas yra mokymosi bendruomenės ir kaip jose mokosi suaugusieji?

2022-11-22, Antradienis 09:10
Raigardas Musnickas

Mokymasis visą gyvenimą – tikriausiai ne kartą įvairiuose kontekstuose girdėta frazė. O kuo toliau, tuo labiau kiekvienas įsitikiname, kad tikrai mokomės visą gyvenimą – ne tik kasmet, bet ir kasdien atsiranda naujų technologijų, metodų ir priemonių, kurias turime suprasti ir išmokti naudotis. Galima drąsiai teigti, kad šiandien jau tapo įprasta mokytis ne tik mokyklose ar universitetuose, tačiau ir namuose prie kompiuterio ekrano, o kursus ar paskaitas galima lankyti ir klausyti patogiu metu – prisijungiant prie įrašytos paskaitos ir mokantis tada, kada patogu. Tačiau, ar įmanoma mokytis efektyviai, kai nepažįsti kitų, kurie mokosi kartu, ir nematai jų pastangų?

Europos suaugusiųjų švietimo ekspertus ir andragogus vienijanti suaugusiųjų švietimo bendruomenė ir platforma „Epale“ šiemet ypatingą dėmesį skyrė mokymuisi bendruomenėje. Kas yra mokymosi bendruomenės ir kaip jos susiburia Lietuvoje, kur tas bendruomenes surasti šiandien laidoje kalbamės su būriu pašnekovių, kurios dirba ir veikia ir formalioje, ir neformalioje suaugusiųjų švietimo srityje.

Pašnekovės: Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos projektinės veiklos ekspertė, „Epale“ ekspertė Vilija Lukošūnienė, Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Pedagogikos katedros vyresnioji mokslo darbuotoja, „Epale“ ekspertė Julija Melnikova, Vilniaus „Varpo“ suaugusiųjų gimnazijos direktorė Jolanta Čeponaitė, Vilniaus „Varpo“ suaugusiųjų gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Vilma Auglytė.

Laida „Atviras pokalbis" sukurta bendradarbiaujant su Švietimo mainų paramos fondu, administruojančiu „Epale" projektą.  „Epale" – tai Europos suaugusiųjų švietimo specialistų mokymosi elektroninė platforma, kuria siekiama suburti suaugusiųjų švietimo specialistų bendruomenę. Projektas finansuojamas iš programos „Erasmus+" lėšų.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai

teltonikos-vadovas-lietuvoje-mazai-aukstos-pridetines-vertes-imoniu-nes-nera-specialistu-89269-1718604786 Citata
2024 m. birželio 17 d.