Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kas atsuks ginklą prieš mus?

2024-03-06, Trečiadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Europoje vyksta karas ir mes dažnai nuogąstaujame, kad karas geli persikelti į mūsų šalį. Rengiami planai, kaip sustiprinti NATO priešakinę gynybą, kaip nupirkti ginklų, kad mūsų kariuomenė galėtų atsilaikyti prieš rusų invaziją. Visa tai daugiau mažiau aišku. Tačiau vis daugiau nuogąstavimų, kai kalbame apie mūsų pačių visuomenės vidaus priešus. Nematomus priešus. Tuos kurie dar vadinami penktąja kolona. Žmonės, kurie dėl kokių nors priežasčių atsuks ginklą prieš mus pačius, eis plėšti ir žudyti lietuvių, karinės suirutės atveju. Lietuvoje šiuo metu gyvena tūkstančiai rusų ir baltarusių. Tai emigrantai. Koks bus jų elgesys karo atveju? Kaip elgsis tie, kurie jaučiasi skriaudžiami visų valdžių, kurie galvoja, kad prie ruso buvo geriau, kurie vis dar tyliai klausosi Lepso ir Gazmanovo muzikos ir žiūri filmus apie Staliną? Ką mes žinome apie juos, ar galime kaip nors nuspėti ir užkardyti jų veiksmus?

Diskutuoja Lietuvos Šaulių sąjungos vadas Linas Idzelis ir dezinformacijos analizės centro Debunk.org vadovas Viktoras Daukšas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai

stop113 Citata
2024 m. balandžio 18 d.