Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip į darbo rinką sugrąžinti emigrantus?

2023-10-18, Trečiadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Užimtumo tarnybos duomenimis ateitį su Lietuva sieja 55 proc. emigrantų, be to, vis daugiau svajojančių sugrįžti norėtų įsikurti ne didmiesčiuose, bet regionuose. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbuotojų laukia ir didžiosios įmonės. Vien Kauno rajone įsikūrusioje didžiausioje Lietuvoje laisvoje ekonominėje zonoje per artimiausius metus planuojama sukurti dar 5000 darbo vietų (prie jau sukurtų 6000). Čia veikia tokios visame pasaulyje garsios įmonės, tokios kaip „Continental“, „Hollister Incorporated“, „Hella“ ir kitos. Šių įmonių atstovai, kalbėdami apie tai, kodėl pasirinko investuoti ir plėtoti verslą būtent Lietuvoje, kaip vieną pagrindinių faktorių įvardiją kvalifikuotą darbo jėgą, kitaip sakant vertina, ar bus pakankamai specialistų.

Tačiau šiandien situacija nėra itin palanki. Tam tikrų sričių darbuotojų net ir patiems geidžiamiausiems darbdaviams rasti nėra paprasta.

Diskutuoja: Užimtumo tarnybos direktoriaus pavaduotoja Giedrė Sinkevičė, „Investuok Lietuvoje“ vadovas Elijus Čivilis ir Kauno LEZ įsikūrusios įmonės „Axioma metering" vadovas Ignas Vosylius.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai