Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip atpiginti vaistus?

2017-04-25, Antradienis 09:10
Raigardas Musnickas

Sveikatos apsaugos ministerijos parengtame Vyriausybės nutarimo projekte siūloma įvesti tvarką, pagal kurią į kompensuojamų vaistų sąrašą preparatas pateks tokiu atveju, jei jo kaina bus ne daugiau kaip dešimtadaliu didesnė nei kitose šalyse nustatytų tokių pat preparatų minimali kaina. Tikimasi, kad įsigaliojus pakeitimams Lietuvos gyventojai sutaupys apie 20 mln. eurų.

Tuo tarpu vaistų gamintojai turi kitokią viziją. Anot jų, vaistų kaina turėtų būti skaičiuojama atsižvelgiant tik į vaistus, teikiamus Lietuvos rinkai.

Kokie dabartinės tvarkos minusai ir kodėl ją reikia keisti? Kada pacientai gali tikėtis pokyčių?

Laidoje dalyvauja: Sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė, vaistų gamintojų asociacijos atstovas, advokatas dr. Daivis Švirinas, Hipertenzija sergančiųjų asociacijos prezidentė Audronė Leleikienė ir Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidentas Šarūnas Narbutas. 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai