Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ką apie mūsų politinę sistemą parodė savivaldybių išmokų skandalas?

2023-05-26, Penktadienis 09:10
Lukas Oželis

Visuomenininko Andriaus Tapino akcija „Skaidrinam", prasidėjusi dar kovo mėnesį, taip išjudino politinius vandenis, jog sukilusi banga dabar gali nublokšti pačią Vyriausybę. Vietinių savivaldybių krizė išvirto nacionalinės valdžios krize. Visgi, prožektorių šviesai pakrypus Vyriausybės ir Parlamento link, viešos diskusijos pametė iš dėmesio centro esminę šios istorijos ašį – savivaldybes. Pirmiausia, neaišku, kodėl taip ilgai veikusi ydinga sistema nebuvo tvarkoma pačių politikų ar kontrolės institucijų? Kaip ši sistema tapo norma? Ar tai reiškia, jog sisteminiams pokyčiams valstybėje būtinas žiniasklaidos ir visuomenės spaudimas? Kokį vaidmenį prižiūrint valdžią atlieka regioninė žiniasklaida ir kokios jos įtakos ribos? Kokia turėtų būti politikų reakcija į iškeltus kaltinimus?

Apie tai, kokias išvadas galime padaryti iš Lietuvą supurčiusio išmokų skandalo, laidoje diskutuosime su politikos apžvalgininku Pauliumi Gritėnu, signataru ir diplomatu Albinu Januška bei „Tauragės Kurjerio" ilgamete redaktore Ramune Ramanauskiene.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai