Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ką apie lietuvių empatiją pasako daugiabučio gaisras?

2024-01-18, Ketvirtadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Nuo sprogimo Vilniaus Viršuliškių daugiabutyje praėjo daugiau nei dvi savaitės. Kai kurie žmonės tą dieną liko po sprogimo lauke, kaip stovi: basi, pusnuogiai, be dokumentų, būtiniausių daiktų. Kai kurie sakė, kad gyvenimą teks pradėti iš naujo. Valdžios bandė spręsti problemą, kaip gali. Ieškojo socialinių būstų, žadėjo kompensacijas, kurios, kažin, ar kaip nors padės žmonėms nurimti. Draudikai, gyventojams, kurių būstai nebuvo apdrausti, piešė niūrias perspektyvas: niekas nieko nekompensuos. Raudonasis kryžius paskelbė akciją ir rinko pinigus, kaip galėjo. Tačiau lietuviai nebuvo dosnūs: surinkta apie 150 tūkst. eurų. Nieko apie paramą žmonėms nebuvo girdėti iš verslo organizacijų, visuomenininkų, renginių organizatorių, influencerių. Kai sudega kaimyno namas, pasiteisina lietuviškos patarlės?

Diskutuoja: socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, Lietuvos Raudonojo kryžiaus komunikacijos vadovė Luka Lesauskaitė, kunigas, priklausomų asmenų bendruomenės „Aš esu“ vadovas Kęstutis Dvareckas ir viešųjų ryšių ekspertas Mindaugas Lapinskas.

BNS nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai