Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Daugiau nei pusė lietuvių nenori gynybos mokesčio. Ko tikimės?

2024-02-29, Ketvirtadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“ LRT užsakymu atliko reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą apie siūlymą nuo 2025 metų įvesti naują gynybos mokestį ir kaip jiems atrodo, kas jį turėtų mokėti. Galimi pasirinkimo variantai buvo: „nepritariu tokiam naujam gynybos mokesčiui“, „pritariu, jei šį gynybos mokestį mokėtų ir gyventojai, ir verslas“, „pritariu, jei šį gynybos mokestį mokėtų visi Lietuvos gyventojai“, „pritariu, jei šį gynybos mokestį mokėtų tik verslas“ arba „nežino, neatsakė“. Kiek daugiau nei pusė (54 proc.) apklaustų suaugusių Lietuvos gyventojų nepritaria galimam naujam gynybos mokesčiui nuo 2025 metų.

Keturi iš dešimties atsakė, kad tokiam naujam gynybos mokesčiui pritartų. 20 proc. atsakiusiųjų sutiktų, jei šį gynybos mokestį mokėtų ir gyventojai, ir verslas. 16 proc. pritartų, jei šį gynybos mokestį mokėtų tik verslas ir tik 4 proc. respondentų linkę pritarti gynybos mokesčiui, jei jį mokėtų tik fiziniai asmenys (visi šalies gyventojai). 6 proc. apklaustųjų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

Diskutuoja: Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, atsargos pulkininkas, buvęs SOP vadas Saulius Guzevičius ir istorikas, Vytauto Didžiojo universiteto švietimo akademijos kanclerio pavaduotojas Mindaugas Nefas.

BNS nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai