Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Bendrinei lietuvių kalbai – 120 metų. Kaip keitėsi kalba?

2021-07-02, Penktadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Lygiai prieš 120 metų – 1901-aisiais Petro Kriaušaičio slapyvardžiu (o tai vienas iš Jono Jablonskio slapyvardžių (dar buvo Rygiškių Jono) išspausdinta „Lietuviškos kalbos gramatika“, kurioje išdėstyta lietuvių bendrinės kalbos norminimo programa, galutinai įtvirtinta aukštaičių kauniškių tarmė kaip bendrinės kalbos pamatas. Šiandien kalbamės apie tai, kokia šios gramatikos istorinė ir lingvistinė reikšmė, kokiomis aplinkybėmis ji gimė ir apskritai, kas yra bendrinė kalba, ar reikia kalbai normų ir gramatikų.

Laidoje dalyvauja: Lietuvių kalbos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Jurgita Venckienė, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis, Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Regionų plėtros instituto doc. dr. Regina Kvašytė.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai