Paskambinkite į studiją

Kraunasi...

Ar vaikų nemušimo įstatymas netampa vaiko atėmimo įstatymu?

09.21 Ketvirtadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Skaudi tragedija nutiko Šilalės rajone. Iš 28-erių metų moters buvo atimta mažametė dukra. Policijos pareigūnai gavo anytos skambutį, esą jos marti girta ir neprižiūri dukros, todėl mergaitę pareigūnai perdavė močiutei. 

Pasirodo, niekas nesiaiškino ar mama iš tiesų buvo girta. Vaiko paėmime nei psichologai, nei vaiko teisių specialistai nedalyvavo. Sužinojusi apie tragediją iš Anglijos grįžo moters mama. Ji neabejoja – duktė Laimutė palūžo, kai prieš pat rugsėjo pirmąją iš jos buvo atimta 6-metė dukrelė. „Jinai ruošėsi rugsėjo pirmai... Plaukus pas kirpėją apsikirpo, antakius, nagus susitvarkė... Vaiko atėmimas viską padarė“, – sakė dukros netekusi motina.

Vaikas iš mamos atimtas, kai šios anyta policijai pranešė, kad namie girtaujama, o vaikas be priežiūros paliktas kieme. Tačiau kaimynė, savo akimis mačiusi, kaip buvo atimta mergaitė, istoriją pasakoja kitaip. Esą mergaitę motinai iš rankų išplėšė anyta, kai mama su dukra lankėsi gretimame name. Policijos pareigūnai neva į kiemą įsuko tik tada, kai vaikas jau buvo pas močiutę, o mama iš sielvarto buvo užsidariusi namie. „Sako „eini gerdama“, vaiką paimsiu!

"O ji negerdavo, ji niekur negėrė. Tądien plaukus tvarkėsi. Ištraukė iš nagų motinai vaiką ir tik tada policija atvažiavo“, – pasakojo įvykį mačiusi kaimynė Palmira Gudleikienė. „Aš savo mažiukus vaikus pas ją atvesdavau. Jos rasti ar girtos, kaip kalbos eina... Mano vaikiukai visada būdavo prižiūrėti. Apie ją negaliu jokio blogo žodžio pasakyti.“, – sakė kita kaimynė Vaida Martinavičiūtė. Policijos pareigūnai pripažįsta nesiaiškinę, ar iš tiesų mama girta, ir kodėl vaikas paliktas namie be priežiūros. „Buvo pasakyta, kad mama užsirakinusi savo name. Apieškota, bet kadangi buvo iškvietimas dėl vaiko, jis buvo perduotas anytai“, – komentavo laikinasis Šilalės policijos viršininkas Gintas Vaičikauskas.

Ar vaikų nemušimo istatymas netampa vaiko atėmimo įstatymu?

Laidoje dalyvauja: Valstiečių ir žaliųjų sajungos frakcijos narys Povilas Urbšys,  TS-LKDP frakcijos narys, Savižudybių prevencijos komisijos pirmininkas Mykolas Majauskas,  Nacionalinės Šeimų ir tėvų asociacijos narė, penkių vaikų mama Indrė Gajdosikienė

Komentarai