Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar NATO šalys gali būti vieningesnės?

2023-01-19, Ketvirtadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Penktadienį prasideda vadinamasis Ramšteino Ukrainos rėmėjų susitikimas. Šalys donorės spręs, kiek ir kokios ginkluotės reikia agresorės užpultai Ukrainai. Sausio pradžioje Vašingtonas ir Berlynas paskelbė, kad ukrainiečiams perduos naujų galingų ginklų: amerikiečiai pažadėjo 50 M2 „Bradley“ pėstininkų kovos mašinų, Vokietija – 40 „Marder“ pėstininkų kovos mašinų. Prancūzija taip pat pažadėjo Ukrainai perduoti AMX-10 RC šarvuotųjų žvalgybos mašinų. Kaip ten bebūtų, Ukrainai šiuo metu svarbiausia gauti ir kitos ginkluotės, pavyzdžiui, amerikietiškų „M1 Abrams“ arba vokiškų „Leopard-2“. Bet susidaro įspūdis, kad parama teikiama per lėtai. Neatrodo vieningai ir NATO šalys. Ypač, kai kalbama apie Aljanso finansavimo didinimą.

Diskutuoja Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, buvęs NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Giedrimas Jeglinskas. 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai