Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar mokytojų streikai dar gali ką nors pakeisti?

2023-11-21, Antradienis 09:10
Raigardas Musnickas

Lapkričio 22 dieną Lietuvos švietimo darbuotojų prpfesinė sąjunga ruošoasi tęsti streiką. Profsąjungos vadovas Andrius Navickas pabrėžia, kad Vyriausybės pozicija „provokuoja tą daryti“. Vyriausybė kitų metų biudžete siūlo mokytojų darbo užmokesčio augimą numatyti dviem etapais: nuo sausio – 10 proc., ir panašia proporcija nuo rugsėjo – tiek, kad vidutinė pedagogo alga pasiektų 130 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio. Švietimo susitarimo įgyvendinimui kitų metų biudžete papildomai ketinama skirti per 387 mln. eurų.

LŠDPS ragina algas kelti dukart po 15 proc. – nuo sausio ir nuo rugsėjo. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartoja neturinti finansinių galimybių pasiūlyti daugiau lėšų mokytojų atlyginimams kelti spartesniu tempu. Tad, ko gali tikėtis profsąjungos? Ar streikas jau nieko nebepakeis?

Diskutuoja: Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjungos pirmininkas Andrius Navickas, švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius ir Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentas Dainius Žvirdauskas.

BNS nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai