Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar ligonių kasos galės sužlugdyti gydymo įstaigų veiklą?

2022-11-30, Trečiadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Šį mėnesį šalyje veikiančios sveikatos priežiūros įstaigos bei vaistinės kreipėsi į Seimo narius su prašymu nesuteikti Valstybinei ligonių kasai daugiau galių. Toks keipimasis, kurį be gydymo įstaigų pasirašė ir medikų organizacijos bei šalies verslas, atsirado po to, kai Seimo Sveikatos reikalų komitete buvo pritarta įstatymo projektui, kuris numato, jog Valstybinės ligonių kasos galėtų stabdyti, nutraukti ar įpareigoti grąžinti Privalomojo sveikatos draudimo lėšas tas sveikatos priežiūros įstaigas, kurios, VLK nuomone, yra prasižengusios.

Kritikai aiškina, kad įstatymo projekte nėra numatyta jokių aiškių kriterijų, kokias atvejais ir kuri poveikio priemonė būtų taikoma bei už ką apskirtai galėtų būti baudžiama. Žinoma tik tai, kad tokią galią turėtų VLK. Gydymo įstaigos baiminasi, kad pastaroji taptų tokia galinga, jog vieno žmogaus sprendimu galėtų būti uždarytos net didžiausios valstybinės klinikos. Pavyzdžiui, Kauno ar Santariškių klinikos. Verslas įtaria, kad toks įstatymo projektas yra priemonė kontroliuoti privačias gydymo įstaigas, o teisininkai sako, kad apskritai ne VLK funkcija yra taikyti sankcijas.

Apie tai pasikalbėsime su Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariu Linu Slušniu, privačių gydymo ištaigų asociacijos prezidentu Laimučiu Paškevičiumi bei teisininke Dovile Burgiene.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai