Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar ilgalaikiai bedarbiai kada nors grįš į darbo rinką?

07.22 Ketvirtadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Šiuo metu apie 100 tūkst. (40,8 proc.) šalies darbingo amžiaus gyventojų yra ilgalaikiai bedarbiai, kai prieš metus jų buvo 33,6 tūkst. (17,4 proc.), pranešė Užimtumo tarnyba.

Didžioji dalis ilgalaikių bedarbių iki registracijos buvo nedirbę samdomo darbo arba dirbo nekvalifikuotą darbą. Beveik pusę ilgalaikių bedarbių sudaro vyresni nei 50 metų asmenys. Žema kvalifikacija arba darbo rinkoje nepaklausi profesija, nepakankama profesinė darbo patirtis, konkrečių žinių trūkumas, nemokėjimas dirbti kompiuteriu, mažas mobilumas – visa tai skatina ilgalaikį nedarbą. Šią problemą galima sieti ir su asmeninėmis žmogaus savybėmis, taip pat su šalies socialine politika. Kita vertus, pasak ekspertų, darbdavių požiūris ar net nusistatymas prieš ilgai nedirbusius asmenis mažina jų galimybes grįžti į darbo rinką.

Diskutuoja Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė, buvęs SADM ministras Linas Kukuraitis ir profesinių sąjungų konfederacijos vadovė Inga Ruginienė.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai