Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar galima patobulinti demokratiją?

2024-02-09, Penktadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Dažnai girdime sakant: demokratija – ne pati geriausia santvarka, bet geriau niekas nieko nesugalvojo. Ir visi gyvena su šiuo įsitikinimu. Tiesa, kai kas bando įrodinėti, kad geresnė santvarka diktatūra, kiti svarsto apie nacionalizmo privalumus, kai kam žavi meritokratija, kai kam – anarchija.
Kaip ten bebūtų, Vakarų visuomenės renkasi demokratiją. Tačiau vis tiek kyla klausimas, ar pati demokratija yra nepajudinama. Pasaulis keičiasi, vykstantys karai rodo, kad autoritariniai režimai greičiau organizuoja procesus, reikalingus savo valstybių išlikimui. Sprendimai priimami žaibiškai, nereikia ilgų grandinių užduočiai įvykdyti, ant kelmelių nesėdi tūkstančiai išminčių, papsinčių pypkeles ir kontempliuojančių ties vienu ar kitu sprendimu. Pasaulis greitėja ir demokratijoms reikia greičio. Gal demokratijas galima patobulinti?

Diskutuoja: Vytauto Didžiojo universiteto prof. Šarūnas Liekis ir politikos apžvalgininkas Ginas Dabašinskas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai