Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Sudrebėjo NSGK ir KAM. Dabar – VSD, STT ir Prezidentūra. Kas vyksta valstybėje?

2024-03-27, Trečiadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas sustabdė darbą, kol teisėsauga neišsklaidys buvusio Krašto apsaugos ministro mesto šešėlio. Komitete esanti opozicija tikina, kad vis dar trūksta atsakymų ir dėl to, ar krašto apsaugos sistemoje nebuvo korupcinių schemų.

Tuo metu, Valstybės saugumo departamento pranešėjo istoriją tyrusi Seimo komisija, baigusi darbą, kartoja, kad šalies vadovas Gitanas Nausėda turėjo ryšių su baltarusiškų trąšų verslo atstovais. Komisija tikina, kad prezidentas, dėl tokių sąsajų, tapo pažeidžiamas. Anot parlamentarų, G. Nausėda taip pat galimai sulaužė priesaiką neduodamas atsakymų į komisijos keliamus klausimus. Kliuvo ir Valstybės saugumo departamentui (VSD) bei Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT). Komisija teigia, kad VSD direktoriaus Dariaus Jauniškio duoti liudijimai buvo klaidingi, o STT vadovas Linas Pernavas, atsisakydamas komisijai pateikti prašomą kriminalinės žvalgybos informaciją, piktnaudžiavo savo pareigomis.

Prezidentas kaltinimus neigia ir tikina, kad apmaudžiausia, jog komisijos išvadomis diskredituojamos valstybės institucijos. Panašios reakcijos aidi ir iš įvardytų šalies institucijų.

Kas vyksta valstybėje? Diskutuojame su politologais Vytautu Dumbliausku ir Bernaru Ivanovu

BNS nuotr.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai