Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Seimą skaldo ir raidė „w“

2017-04-05, Trečiadienis 17:05
Asta Lataitytė

Pusė Seimo narių – tarp jų ir nemažai valstiečių – teikia projektą, kuris leistų pagrindiniame asmens dokumento puslapyje pavardę rašyti nelietuviškais lotyniškos abėcėlės rašmenimis: raidėmis „q“, „w“ bei „x“. Projektą teikia konservatoriai, tačiau jam pritaria ir premjeras, kaip teigiama, po projektu pats rinkęs valstiečių parašus.

Tačiau Seime taip pat yra dar vienas – piliečių parašais – inicijuotas projektas, kurį remia kita dalis valstiečių frakcijos. Šis projektas originalią pavardžių rašybą leistų tik papildomame paso puslapyje ar kitoje tapatybės kortelės pusėje.

Kol Seimas vis neapsisprendžia, Lietuvos teismai jau priėmė keletą neskundžiamų sprendimų, kurie įpareigoja Lietuvos piliečių pasuose ir tapatybės kortelėse įrašyti pavardes ir nelietuviškais rašmenimis. Tačiau migracijos valdybos to nedaro. Motyvas – įstatymas viršesnis nei teismo sprendimai.

Laidoje dalyvauja kalbininkas Aldonas Pupkis, teisininkė Evelina Baliko, visuomenininkas Vytautas Sinica, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Gabrielius Landsbergis.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai

stop113 Citata
2024 m. balandžio 18 d.