Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Pažeistas konservatorių pasitikėjimas „laisviečiais". Ar laukti keršto?

2022-11-24, Ketvirtadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Konservatorių prezidiumas priėmė sprendimą, kad Laisvės partija pažeidė koalicijos sutartį, tačiau patikino, kad jokių veiksmų dėl partnerių išdavystės pridėtinės vertės mokesčio lengvatos balsavimo metu imtis neketinama. Garsiai nuskambėjo partijos lyderio Gabrieliaus Landsbergio pasisakymas, kad Rubikonas šįkart buvo peržengtas. Tuo metu, Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas teigė, kad koalicijos suaižėjimo nepastebi. Ramina ir premjerė, teigdama, kad dramos nėra, ir nors konfliktas dėl balsavimo įvyko, kerštauti koalicijos partneriams nereikia. Kas gresia Laisvės partijai už koalicijos sutarties pažeidimą? Ar tikrai koalicija išliks stabili, o konservatoriai nekerštaus dėl Laisvės partijai svarbių projektų? O kas dar laukia konservatoriams paprieštaravusio partijos nario Mykolo Majausko? Diskutuojame su Mykolo Romerio universiteto politologe Rima Urbonaite.

Antroji laidos dalis. Registruotos aršias diskusijas sukėlusios Baudžiamojo kodekso pataisos, kuriomis siūloma išplėsti prievartos lytiškai santykiauti apibrėžimą. Tikimasi, kad tai padėtų užtikrinti efektyvesnę seksualinių nusikaltimų aukų apsaugą. Kas keistųsi? Kuo šis projektas svarbus? Pokalbis su teisininke Monika Guliakaite-Danisevičiene.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai