Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Nuo 65 tūkst. eurų baudos – iki 3 metų kalėjimo. Kaip suprasti skirtingus teismus?

2024-02-28, Trečiadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Apeliacinis teismas buvusiam Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriui Viliui Šiliauskui už 260 tūkstančių eurų kyšį sugriežtino bausmę. Už vieną didžiausių kyšių šalies istorijoje skirta reali 3 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Prieš tai buvęs Kauno politikas būtų mokėjęs 65 tūkst. eurų baudą. Visuomenė į tokį apeliacinio teismo sprendimą reaguoja panašiai kaip į „MG Baltic“ bylos bausmės pasikeitimus. Dalis ekspertų mano, kad visuomenė daro didelę įtaką tam, kad teismai vis griežčiau reaguoja į kyšininkavimą, sprendimą sveikina, neva tai siunčia atgrasymo žinutę. Kiti įsitikinę, kad kalėjimas nėra gera bausmė tokiais atvejais – svarbiausia pritaikyti adekvačias pinigines bausmes. Ką rodo V. Šiliausko istorija? Klausiame Vilniaus universiteto Teisės fakulteto docento, kriminologo Gintauto Sakalausko

Antroji laidos dalis. Seimo narys, buvęs Vilniaus universiteto rektorius Artūras Žukauskas siūlo šaukti jaunuolius tarnauti iš karto po mokyklos ir studentams netaikyti karo prievolės. Kaip jaunimo organizacijos vertina prasidėjusias diskusijas su Seimo nariais, kas jiems patiems atrodo tinkamiausia? Kalbame su Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos vadovu Umberto Masi.

BNS nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai