Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

„Metas baigti šitą c(v)irką"?

2021-11-12, Penktadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

„Metas baigti šitą cirką", – po surengto meninio projekto prie Petro Cvirkos paminklo, sakė Vilniaus mero pavaduotojas Valdas Benkunskas. Menininkės Eglė Grėbliauskaitė ir Agnė Gintalaitė nusprendė aplink šį paminklą sukurti meninį projektą. Leidimas – gautas, o menininkės pradėjo pasiruošimo darbus. Trečiadienį P. Cvirkos paminklas buvo apdengtas pastoliais. Daugeliui vilniečių, šią savaitę ėjusių pro šią vietą, pasirodė, kad jau pradedami paminklo nukėlimo darbai. Vėliau P. Cvirkos paminklas buvo uždengtas ir padengtas dirbtinėmis samanomis, o tai jau sukėlė ir Vilniaus savivaldybės reakciją.

Šiandien savivaldybė šį leidimą nutraukė ir pareikalavo pirma nuimti samanas, o tik po to pastolius – ir taip neleisti visuomenei pamatyti samanoto paminklo. Kilo ginčas. Menininkės tai vadina cenzūra, o Vilniaus savivaldybė – cirku. Cirkas tai ar cenzūra? Kokia baigtis laukia meninio projekto?

Apie tai šiandien padiskutuosime su viena projekto iniciatorių menininke Egle Grėbliauskaite ir Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju Adomu Bužinsku.

Antroji laidos tema: Lietuva – šiandien vykstančio Europos golbolo čempionato finalininkė. Kaip žaidžiamas šis sportas? Kodėl lietuviams taip gerai sekasi ir kokia situacija su negalią turinčių žmonių sporto populiarinimu ir finansavimu? Apie tai pokalbis su geriausia dešimtmečio golbolo teisėja Europoje Vilma Venckutonyte.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai