Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kovos dėl merų postų: kam sekmadienis atneš pergalę?

2023-03-17, Penktadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Kovos dėl merų postų baigiasi. 34-ios savivaldybės sekmadienį rinks merus antrajame ture. Daugiausiai intrigos uostamiestyje, sostinėje ir Vilniaus rajone. Na, o Anykščių rajoną ir Visaginą supurtė nesusipratimai. Šiose savivaldybėse į antrąjį turą patekę kandidatai buvo išbraukti dėl jų teisę eiti pareigas valstybės tarnyboje apribojusių teismų sprendimų, tačiau jau prasidėjus išankstiniam balsavimui tiek Kęstutis Tubis, tiek Dalia Štraupaitė grąžinti į rinkimus. Šios neeilinės situacijos visuomenėje užvirė diskusijas, svarstyta net apie naujus rinkimus. Kaip į tai sureaguos rinkėjai? Kam sekmadienis atneš pergalę? O kas gali nustebinti? Komentuoja Vytauto Didžiojo universiteto politologas Ignas Kalpokas.

Antroji laidos dalis. Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono Vyriausybė pasinaudojo konstitucine teise ir be parlamento balsavimo prastūmė pensijų reformą. Pagal šią reformą pensinis amžius bus padidintas nuo 62 iki 64 metų. Toks veiksmas aiškiai parodė, jog E. Macronas parlamente neturėjo daugumos balsų šiam sprendimui priimti. Drastiškas prezidento politinis žingsnis iššaukė nepasitenkinimą žemuosiuose rūmuose, o Paryžiuje ir kituose miestuose prasidėjo protestai. Kodėl nepaisant didžiulio pasipriešinimo E. Macronas ryžosi tokiam sprendimui ir kokia laukia Prancūzijos bei jos prezidento politinė ateitis? Lukas Oželis kalbina Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslo instituto dėstytoją Gintą Karalių.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai