Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kokių svertų Europa dar turi prieš Rusiją?

2022-12-06, Antradienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Europos Komisija jau kuris laikas ruošia 9-ąjį sankcijų paketą Rusijai, tačiau kas jame galėtų būti politikai kol kas nelinkę atvirauti. Tuo tarpu, Briuselyje vyksta Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos posėdis, tačiau ir čia stringa Ukrainos klausimas. Vengrija priešinasi bendram 18 milijardų eurų vertės Europos Sąjungos paramos Ukrainai paketui. Šis pagalbos paketas turėtų padėti Ukrainai lengvatinėmis paskolomis, tačiau Viktoras Orbanas baiminasi, kad dėl šio paketo nukentės ES parama Vengrijai. Vakaruose ir toliau tęsiasi pokalbiai apie derybas tarp Rusijos ir Ukrainos. Politikai vieningai pabrėžia, kad derybos įmanomos tik pagal Ukrainos sąlygas ir terminus. Kokius svertus prieš Rusiją savo rankose vis dar laiko Europa? Ar 9-tas sankcijų paketas gali visiškai nualinti Rusiją ir priversti sėstis prie derybų stalo pagal Ukrainos sąlygas? O ką daryti su Vengrijos prieštara? Diskutuojame su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktore Margarita Šešelgyte.

Antroji laidos dalis. Po sunkios ligos mirė buvęs Lietuvos premjeras Adolfas Šleževičius. A. Šleževičius 1993 m. ministro pirmininko poste pakeitė Bronislovą Lubį. Jis tęsė po nepriklausomybės paskelbimo pradėtas reformas su didesne orientacija į socialinę sferą. Taip pat stengėsi palaikyti gerus santykius tiek su Vakarais, tiek su Rusija. Kokie svarbiausi šio politiko darbai? Kaip atrodė Lietuva prie Šleževičiaus Vyriausybės? Buvusį premjerą prisimename su istoriku Vygantu Vareikiu.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai