Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kokios pasekmės už galimus sankcijų Rusijai pažeidimus laukia Visvaldo Matijošaičio?

2024-04-09, Antradienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Kauno mero Visvaldo Matijošaičio ir jo verslo partnerio Liudo Skieraus valdomai žuvies bei kitų maisto produktų gamybos ir prekybos grupei „Vičiūnų grupė“ priklausanti „Plungės kooperatinė prekyba“ nuo karo Ukrainoje pradžios į Rusiją bent 11 kartų vežė į sankcijas įtrauktas prekes. Penkis kartus tokios prekės į Rusiją gabentos jau po to, kai konkretūs jų kodai buvo įtraukti į Europos Sąjungos sankcijų sąrašus. Tai rodo LRT Tyrimų skyriaus surinkta informacija. „Vičiūnų grupė“ pripažino vežusi tokias prekes, tačiau tikino apie sankcijas nežinojusi – esą šis techninis eksportas nutrauktas vos sužinojus apie ribojimus, pradėtas vidinis tyrimas. Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Muitinės departamentui pavesta nustatyti, kokią produkciją eksportavo įmonė, o prokuratūra pavedė Muitinės kriminalinei tarnybai ištirti, ar bendrovė nepažeidė tarptautinių sankcijų Rusijai.

Šią temą ir gvildename laidoje su tyrimo autore, LRT tyrimų skyriaus žurnaliste Rūta Juknevičiūte ir su Vytauto Didžiojo universiteto politologu Ignu Kalpoku.

BNS nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai