Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kokį efektą lems mokesčių reforma?

2023-03-21, Antradienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Finansų ministrė Gintarė Skaistė pristatė mokesčių reformą. Joje – jau anksčiau pristatytas siūlymas dėl nekilnojamojo turto mokesčio, investicinės sąskaitos, numatomi didesni mokesčiai, vykdantiems individualią veiklą. Paskelbusi mokesčių pertvarkos pasiūlymus Finansų ministerija tris savaites lauks visuomenės, verslo ir kitų suinteresuotų šalių pasiūlymų. „Swedbank“ vyr. ekonomistas Nerijus Mačiulis feisbuke rašo, kad pokyčių pasiūlymai – „ne kosmetiniai, sprendžia daugelį įsisenėjusių problemų ir diskriminacinių nesąmonių“. Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis pasiūlymus vadina progresinių mokesčių įvedimo reforma. Ką apie tai mano Vilniaus universiteto ekonomistas Algirdas Bartkus

Antra dalis. Į Lietuvą atvyko Konstantinopolio patriarchas Baltramiejaus I. Susitikime su premjere Ingrida Šimonyte jis teigė, jog Lietuvoje atsiveria galimybė sukurti bažnytinę struktūrą. Pasak Baltramiejaus I-ojo, toks sprendimas atkurtų istorinį teisingumą. I. Šimonytė šį vizitą pavadino istoriniu ir teigė, jog „daliai Lietuvos stačiatikių yra nebeįmanoma be konflikto su sąžine būti Maskvos patriarchato Vilniaus ir Lietuvos Arkivyskupijos dalimi“. Dalis Lietuvos stačiatikių bendruomenės siekia galimybės atsiskirti nuo Maskvos patriarchato ir tapti Konstantinopolio metropolijos dalimi. Ką Baltramiejaus I-ojo vizitas reiškia Lietuvos stačiatikių bendruomenei?

Lukas Oželis kalbina Vilniaus universiteto profesorių, Lietuvos katalikų mokslų akademijos narį Paulių V. Subačių.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai