Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl sprendimai dėl gynybos stringa?

2023-11-21, Antradienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Užsienio reikalų ministras teigia, kad Lietuvai būtina permąstyti šalies nacionalinio saugumo koncepciją. Pasak Gabrieliaus Landsbergio, Rusija atsigauna ir šiuo metu sėkmingai telkia resursus kovai prieš Lietuvą bei NATO. Jis akcentuoja, kad Lietuvai būtina sugrįžti prie visuotinio šaukimo į kariuomenę idėjos, skirti kaip įmanoma daugiau lėšų gynybai. Kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys tikina, kad pilna kariuomenės divizija Lietuvoje, išlaikant esamą finansavimą, atsirastų penkeriais metais vėliau – tik 2035-aisiais, bet laiko, užsienio reikalų ministro teigimu, turime mažai. Apie per menką gynybos finansavimą ir pasiruošimą kalba daugybė politikų, ir tarp valdančiųjų, ir tarp opozicijos. Pernelyg mažą skiriamą dėmesį šiai sričiai nuolat deklaruoja ir Prezidentūra. Tai kodėl negebame jai skirti didesnio dėmesio?

Šalia vidinių problemų, buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė CNN savaitgalį teigė, kad Rusiją galima sustabdyti tik Ukrainoje pasitelkus NATO karius. Kiek realūs tokie nerimastingi politikų pasisakymai? Ar pastaruoju metu grėsmės lygis išaugo? Kodėl nepavyksta rasti sprendimų, kaip didinti gynybai skiriamas lėšas? Kur to dėmesio stinga?

Diskutuojame su buvusiu užsienio reikalų ministru Antanu Valioniu ir atsargos pulkininku, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos politikos analitiku Gintaru Bagdonu.

Nuotrauka: Lukas Balandis/BNS

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai