Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl Lenkija nesutinka, kad ukrainiečiai dalyvautų raketos sprogimo tyrime?

2022-11-21, Pirmadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Įvykių sūkuryje atsidūrė kaimyninė Lenkija. Pasirodė žinios, kad Varšuva atsisako į šalį įsileisti Rusijos užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą bei rusų delegaciją. Tai užkerta kelią S. Lavrovui dalyvauti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos susitikime. Lenkija sprendimą aiškina tuo, kad šiems asmenimis galioja Europos Sąjungos sankcijos, taigi atvykti į Lodzėje vyksiantį susitikimą jie negali. Tuo pačiu, žiniasklaidą pasiekė informacija, kad Lenkijos prokuratūra nesutinka, kad ukrainiečiai dalyvautų tiriant raketos sprogimą. Ar tai teisingas žingsnis? Kalbame su Rytų Europos studijų centro ekspertu Linu Kojala.

Antroji laidos dalis. Valstybės gynimo taryba tarėsi dėl oro gynybos bei pagalbos Ukrainai. Po incidento Lenkijoje, Lietuva svarstė kaip tinkamai pasiruošti panašioms situacijoms mūsų šalyje. Viešą erdvę jau kuris laikas kaitino diskusijos, ar galime Ukrainai perduoti haubicų bei oro gynybos sistemų NASAMS. Dalį ekspertų neramino, kad toks žingsnis gali pakenkti Lietuvos saugumui. Pasak krašto apsaugos ministro, šių ginklų Lietuva Ukrainai neperduos, tačiau bus teikiama reikalinga amunicija. Kaip Lietuvai užsitikrinti saugumą, bet taip pat ir nenustoti remti Ukrainos ginklais? To klausiame atsargos pulkininko Vaidoto Malinionio.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai

teltonikos-vadovas-lietuvoje-mazai-aukstos-pridetines-vertes-imoniu-nes-nera-specialistu-89269-1718604786 Citata
2024 m. birželio 17 d.