Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl dalis Vakarų šalių Palestinos valstybę pripažįsta, o kitos – ne?

2024-05-23, Ketvirtadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Norvegija, Airija ir Ispanija pripažįsta Palestinos valstybę. Tuo metu Jungtinės Valstijos tam prieštarauja. Joe Bidenas tikina, kad Palestinos valstybė turi būti pripažinta tik tiesioginių šalių derybų būdu, o ne vienašališkai. Lietuvos vadovai tikina, kad reikia siekti bendro Europos Sąjungos pareiškimo, remti dviejų valstybių idėją, o prezidentas Gitanas Nausėda nurodo, kad trijų Bendrijos šalių žingsnis, pripažįstant Palestinos valstybę, gali sukelti dar didesnį konfliktą tarp „Hamas" ir Izraelio.

Įdomu ir tai, kad Tarptautiniam baudžiamajam teismui prašant išduoti ne tik „Hamas" lyderių, bet ir Izraelio premjero Benjamino Netanyahu arešto orderius dėl nusikaltimų žmogiškumui, J. Bidenas pareiškė, kad sąjungininko Izraelio operacija Gazos Ruože „nėra genocidas".

Kaip vertinti skirtingas Vakarų užsienio politikos tendencijas Palestinos ir Izraelio atžvilgiu? Ko iš Vakarų šalių laukti toliau? Ką reiškia JAV abejonės Hagos teismu? Aptariame su politologu Linu Kojala.

O kokią reikšmę Palestinai turi Norvegijos, Airijos ir Ispanijos pripažinimas? Bei, ar toks žingsnis gali provokuoti dar didesnę Izraelio eskalaciją regione? Klausiame Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojo, prof. Egdūno Račiaus.

EPA-ELTA nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai