Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kiek pagrindo diskusijoms apie tai, ar mus gintų Lenkija?

2024-03-04, Pirmadienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Lietuvoje užvirė diskusijos, ar mus gintų Lenkija po to, kai penktadienį premjerė Ingrida Šimonytė, duodama interviu TV3 televizijos laidai „Dėmesio centre“ pareiškė, kad Lenkijoje egzistuojantys teisiniai apribojimai „nenumato pareigos“ siųsti karius į užsienį net ir vykstant karui, o tai galiotų ir kaimyninės Lietuvos užpuolimo atveju. Pamačiusi, į ką išvirto jos pasisakymų interpretacijos, premjerė vėliau tikslino neturėjusi omenyje, kad „lenkai mūsų negins“, o kalbėjusi apie konkrečius teisinius ribojimus, kuriuos su Lenkija siekiama spręsti „politiniu lygiu“.

„Lenkijos ir Lietuvos solidarumas agresijos atveju nėra kvestionuojamas“, – šiandien viešėdamas Vilniuje ir paprašytas atsakyti į klausimą apie šią situaciją, pabrėžė Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas. Situaciją aptarėme su publicistu, istoriku Jaceku Komaru.

Antra dalis. „Stipri prezidentė – stipri šalis“ – tokiu šūkiu į prezidento rinkimus žengė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos iškelta kandidatė Ingrida Šimonytė, tačiau ilgai su juo neužsibuvo – pastebėjus panašumų su Vladimiro Putino 2018 metų kampanijos šūkiu „Stiprus prezidentas – stipri Rusija“ – teko jo išsižadėti. Kiek grubi tai klaida, ar ją gali išnaudoti oponentai? Klausiame Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto prof. dr. Andriaus Šumino.

BNS nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai