Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kas sutaikys konservatorius ir laisviečius?

2023-11-20, Pirmadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Valdančiųjų partijų atstovai renkasi į koalicinės tarybos posėdį. Prieš kitų metų biudžeto svarstymą bus bandoma susitarti bei aptarti kitus koalicinėms jėgoms svarbius klausimus. Nesutarimų tarp konservatorių ir Laisvės partijos pastaruoju metu itin daug. Koaliciją kaitino mokestinė pertvarka, biudžetas, LGBT bendruomenei svarbūs teisės aktai. Dalis konservatorių net surengė konferenciją apie partnerystę savo partiečiams, siekiant išsklaidyti baimes ir abejones dėl partnerystės. Visgi, didelio aktyvumo paskaita nesulaukė. O kur dar prezidentinių rinkimų problematika, politologams jau dabar skaičiuojant kokią dalį balsų Laisvės partijos keliamas kandidatas Dainius Žalimas atims iš konservatorės Ingridos Šimonytės. Liberalai tikisi, kad gali dar kartelį būti šių dviejų jėgų vienytojais, tačiau užduotis nėra lengva.

Kas laukia koalicijos? Ar rytoj biudžetas ir vėl netaps įkaitu?

Diskutuojame su Vytauto Didžiojo universiteto politologu Ignu Kalpoku ir Klaipėdos universiteto politologe Gabriele Burbulyte-Tsiskarishvili.

Nuotrauka: Irmantas Gelūnas/BNS

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai